Skryté závady můžou vést k rozsáhlým rekonstrukcím

21.02.2020

Vítám Vás u zprávy z naší inspekce provedené v Nejdku u Karlových Varů

Objednatel zvolil variantu základ a požadoval technickou kontrolu všech segmentů objektu.

Při prohlídce byly zjištěny poruchy týkající se zejména hydroizolací. Na domě je z velké části proveden kontaktní zateplovací systém, který je vzhledem k technologickému postupu při provádění fasády i výběru zvolených materiálů stavební firmou nevyhovující. Z tohoto důvodu jsme se setkali s odpadáváním omítky na fasádě a kondenzací vody zejména v půdním prostoru domu a v přízemí domu v místě styku stěny a podlahy. Tento problém může mít dalekosáhlé důsledky - zejména tvoření plísní, degradaci omítek a podlahových materiálů. 


Na první pohled se dům může zdát v pořádku, nicméně inspekce ukázala, že to, co se může zdát jako drobný nedostatek, dokáže ohrozit statiku, zdravotní nezávadnost i estetiku domu. Klientovi byla doporučena náprava před počátkem užívání nemovitosti.Dále byly nalezeny nedostatky v horní části budovy týkající se výše zmíněných poruch a také samotné střechy. Ta byla renovována před osmi lety, bohužel opět neodborně. Střecha, která navenek také může působit bezproblémově, se potýká hned s několika závadami. Špatně provedená střešní krytina způsobila dlouhodobé zatékání. Z tohoto důvodu jsou mokré krovy napadené houbami a plísní, což může způsobovat snížení nosnosti celé konstrukce krovu. Klientovi byla doporučena kompletní diagnostika dle nabídky na našem webu, nicméně již s předstihem můžeme říci, že střešní konstrukce bude vyžadovat rozsáhlou opravu.

Pokud kupujete nemovitost, doporučujeme zvážit využití našich služeb. Podrobnou inspekcí odhalíme skryté vady nemovitosti, dokážeme zpracovat návrhy další diagnostika i postup a výši ceny případných oprav. Po inspekci si tedy můžete být jisti, na čem s nemovitostí opravdu jste.

Viktor Vašíček ml.